• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
swapper

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما معمولا تابع عوامل مختلفی است هرچند ممکن است شما را هنگام خرید کاملا گیج کند؛ عواملی مثل روز پرواز، ایرلاین انتخاب شده، بلیط چارتر یا بلیط سیستمی و یا حتی بلیط های لحظه آخری و بسیار موارد کوچک و بزرگ دیگر، همه و همه عواملی هستند که قیمت نهایی بلیط هواپیما را مشخص می‌کنند. در ادامه موارد بیشتری را برای شما شرح می‌دهیم تا با آشنایی با آنها بتوانید بهترین قیمت بلیط هواپیما را خریداری کنید.

بلیط هواپیما سیستمی

بلیط های سیستمی همیشه نرخ یکسانی دارند و قیمت بلیط هواپیما سیستمی طبق نرخ مصوب شرکت هوایی تعیین می‌‌شود. تفاوت مهم این نوع بلیط با بلیط‌‌های چارتر در قابلیت استرداد بلیط سیستمی است. شما در هر زمانی و به هر دلیلی سفرتان را لغو کنید، شرکت‌‌ها مبلغی را از قیمت بلیط هواپیما کم می‌‌کنند و پول شما را برمی‌‌گردانند. میزان جریمه‌‌ با توجه به قوانین شرکت‌‌های هواپیمایی تعیین می‌‌شود. اما استرداد آنی فلای تودی خیال شما را از بابت بازگشت پول آسوده میکند و بلافاصله پس از لغو، پول به حساب شما واریز می‌شود یعنی به محض اینکه بلیط را لغو کنید، هزینه‌‌ی بلیط با کسر جریمه، به صورت آنی به حساب شما برمی‌‌گردد. بلیط سیستمی این مزیت را دارد که در آن قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان، کودکان و نوزادان متفاوت است و درنتیجه بلیط نوزادان و کودکان از بلیط بزرگسالان ارزان‌‌تر است.

خوب است بدانید که آزادسازی قیمت بلیط سیستمی، از تاریخ 25 / 3 / 94 و بر اساس قوانین ابلاغی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری تصویب شد. بر این اساس، قیمت بلیط در مسیرهای مختلف حداقل و حداکثر مشخصی خواهد داشت. همینطور شرکت‌‌ها و آژانس‌‌های هواپیمایی اجازه دارند که بلیط را بر اساس کلاس و یا سایر خدمات پروازی، تا حداقل 30 درصد بالاتر از نرخ مصوب بفروشند. براساس قوانین ابلاغی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هوایی نمی‌توانند در فروش بلیط از دامنه‌‌ی مشخص شده تجاوز کنند.

بلیط هواپیما چارتر

قیمت بلیط‌های چارتری بخصوص بلیط‌های لحظه آخری چارتر، اغلب از بلیط‌‌های سیستمی‌‌ ارزان‌‌ترند. این بلیط‌‌ها متعلق به بعضی شرکت‌‌های خدمات مسافرتی هستند که تمام صندلی‌‌های یک پرواز یا بخشی از آن‌‌ها را از شرکت‌‌های هواپیمایی پیش‌‌خرید می‌‌کنند و قیمت بلیط را خودشان تعیین می‌‌کنند. قیمت بلیط‌‌های چارتری بسیار متغیر است. مثلا در بعضی زمان‌‌ها که تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد می‌‌شود، مثل نوروز، تابستان، اعیاد و تعطیلات و غیره، قیمت بلیط چارتری گران است.

معمولا آژانس‌‌های چارترکننده‌‌ی بلیط هرچه به زمان پرواز نزدیک می‌‌شوند، قیمت بلیط هواپیما را در پروازهای چارتر ارزان‌تر می‌‌کنند. برخلاف بلیط‌‌های سیستمی، بلیط چارتری را نمی‌‌توانید کنسل کنید یا پس بدهید و هیچ وجهی به شما بازنمی‌گردد. همچنین در پروازهای چارتری قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان یکسان است.

بلیط لحظه آخری

هرچه به روز پرواز نزدیک‌تر می‌شویم قیمت بلیط‌ها تغییر بیشتری دارد. اگر روز پرواز در تعطیلات خاصی همچون نوروز، اعیاد و غیره باشد معمولا بلیط‌ها گران‌تر می‌شوند و اگر روز پرواز وسط هفته باشد بلیط‌ها ارزان‌تر می‌شوند. به بلیط‌های ارزان که در روزهای نزدیک پرواز فروخته می‌شود بلیط‌های لحظه آخری گفته می‌شود. قیمت بلیط لحظه آخری معمولا ارزان تر است و طرفداران زیادی هم دارد. اگر دوست دارید ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما را خریداری کنید حتما بلیط‌های لحظه آخری را نیز چک کنید.

مقایسه قیمت بلیط هواپیما
مقایسه قیمت بلیط هواپیما در فلای تودی
قیمت بلیط هواپیما خارجی - فلای تودی

کلاس پروازی

کلاس پروازی نشان دهنده خدمات و امکاناتی است که در آن کلاس برای مسافران فراهم است. کلاس پروازی درجه یک یا فرست کلاس دارای امکانات بیشتری نسبت به کلاس پروازی درجه تجاری یا بیزینس کلاس است. بیزینس کلاس هم از امکانات و قابلیت‌های بیشتری نسبت به کلاس معمولی یا اکونومی برخوردار است. این امکانات و قابلیت‌ها در هر کلاس پروازی از قبل مشخص و دارای استانداردهایی هستند و بنا بر هر کلاس پروازی، نرخ بلیط هواپیما هم متغیر است. در برخی ایرلاین‌ها کلاس‌های دیگری هم تعیین می‌شود و امکاناتی متعادل با قیمتی میانی ارائه می‌دهند.

هنگام خرید بلیط هواپیما باید به کلاس پروازی آن توجه داشت زیرا ممکن است بلیط ارزانتری در کلاس‌های متفاوت هواپیما پیدا شود. اکثریت مسافرین از کلاس پروازی معمولی یا اکونومی استفاده می‌کنند که قیمت بلیط آن ارزانتر است ولی با اینحال تصمیم گیرنده نهایی مسافر است که با توجه به توان اقتصادی خود و همچنین قصدش از سفر، رفاه بیشتر را انتخاب کند یا صرفه‌جویی اقتصادی را.

ایرلاین ها

در فلای تودی دست شما برای انتخاب ایرلاین باز است و بیش از 900 ایرلاین از سراسر دنیا در اختیار شماست تا بهترین بلیط‌های هواپیما با بهترین قیمت‌ها را مقایسه کنید و خریدی مقرون به صرفه داشته باشید. ایرلاین‌ها دسته‌بندی‌های متفاوتی دارند و برخی در دسته ایرلاین‌های ارزان‌قیمت (LLC) قرار میگیرند. در این ایرلاین‌ها بلیط‌هایی ارزان در دسترس شما قرار می‌گیرد اما معمولا بار باید به صورت جداگدانه خریداری شود.

تاریخ پرواز

وقتی از چند هفته زودتر اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنید معمولا قیمت‌ها ثبات بیشتری دارند و احتمال اینکه قیمت بسیار پایین یا قیمت بسیار بالایی مشاهده کنید کمتر است. به همین دلیل اگر سفر شما قطعی است و باید در زمان حاضر انجام شود بهتر است هر چه سریعتر اقدام به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل کنید.