• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به mahshahr-khoozestan

سفر به ماهشهر

بندر ماهشهر که با نام‌های ماچول و معشور نیز شناخته می شود، یکی از بنادر قدیمی کرانه خلیج فارس می‌باشد. این شهر در جنوب استان خوزستان واقع شده است و دارای دو بخش، ماهشهر قدیم و ناحیه صنعتی است. ارتفاع شهرستان ماهشهر از سطح دریا، 3 متر می باشد و این شهر از شمال با شهرهای اهواز و رامهرمز ، از شرق با بهبهان و از غرب با آبادان و خرمشهر همسایه است. بندر ماهشهر با مساحت 1922 هکتار، بعد از اهواز وسیع‌ترین شهر خوزستان محسوب می‌شود. شهرستان ماهشهر در زمان سلطنت ساسانیان و در زمان اردشیر اول بنا شد. در ابتدا نام این شهر ریواردشیر بود که بعدها به ریشهر تغییر نام داد. بندر ماهشهر تا زمان صفویه و پس از آن از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است. تا زمان قاجار، بندر ماهشهر بندری کوچک بود که برای عبور و مرور کشتی های محلی و حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی به کشورهای عرب همسایه استفاده می شد.
بندر ماهشهر در دوران پهلوی و با احداث راه آهن سراسری و توسعه این بندر، مورد توجه قرار گرفت. از آن زمان به بعد، و از سال 1324 از این بندر برای صدور نفت خام استفاده شد. بندر ماهشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی ممتازی که دارد و از آنجایی که یکی از انشعابات خورموسی از میان شهر بندر ماهشهر می گذرد، از نظر اقتصادی و استراتژیک بسیار حائز اهمیت است. بندر ماهشهر به دلیل اینکه نسبت به سایر بنادر منطقه، دسترسی بهتری به نفتکشها دارد، برای حمل و صدور فراورده های نفتی پالایشگاه آبادان انتخاب و در طول زمان تبدیل به بندری مجهز و مدرن شده است. توسعه بندر ماهشهر، توسعه شهر و تجهیزات شهری را در پی داشته است و همین امر باعث مهاجر پذیری این شهر شده است. علاوه بر این، ساخت خانه های جدید برای کارکنان شرکت نفت و پتروشیمی، منجر به پیدایش بافت جدید در ماهشهر شده است.
مهاجرپذیری ماهشهر، باعث شده است که اقوام مختلفی در این شهر دور هم جمع شوند. از این اقوام می توان به عرب ها، لرها، کردها، ترک ها و اتباع خارجی اشاره کرد. بومیان بندر ماهشهر را می توان در چهار دسته عمده تقسیم می شوند: دسته اول، تیره ای از کعبیان قبان عراق هستند که به دلیل شیوع طاعون در دوره عثمانی وارد این شهر شدند و در همین شهر ماندگار شدند. دسته دوم، خانواده هایی هستند که در کنار شاخ های خور ساکن شدند و به دلیل موقعیت بی نظیر خور به کار تجارت مشغول شدند. دسته سوم، قنواتی ها هستند که از بهبهان به بندر ماهشهر مهاجرت کردند و بیشتر به کار کشاورزی مشغول شدند. و دسته چهارم، مهاجرین آبادانی و خرمشهری هستند که در پی جنگ ایران و عراق به ماهشهر آمدند و در این شهر ماندگار شدند.
گویش مردم ماهشهر، گویش ماهشهری است که مردم بومی و قدیمی ماهشهر به آن تکلم می کنند و ار جمله زبان های فارسی باستان است. این گویش با لهجه آبادانی و گویش بوشهری شباهت هایی دارد.

آب و هوای ماهشهر

ماهشهر آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. این شهر تابستان های گرم و شرجی و زمستان های سرد دارد. در طول فصل تابستان دمای آن تا 50 درجه سانتیگراد هم می رسد. و در فصل زمستان دمای آن تا صفر درجه سانتیگراد پایین می آید. هوای ماهشهر به قدری شرجی است که از نیمه دوم مرداد تا اواخر شهریور، رطوبت نسبی ان تا 100% هم می رسد. میانگین بارش سالیانه این شهر حدود 233 میلی متر است. از آنجایی که بندر ماهشهر در جلگه خوزستان واقع شده است، خاک آبرفتی و مناسبی برای رشد گیاهان دارد. به همین دلیل در فصل بارش، طبیعتی سرسبز دارد.

بلیط هواپیما تهران - ماهشهر

برای رزرو بلیط هواپیما تهران - ماهشهر، پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز (مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و...) در فلای‌تودی، نتایج حاصل را در تاریخ منتخب خود مشاهده می‌کنید و با اعمال فیلترینگ مناسب و مدنظر خود نتایج را کوتاه می‌کنید. با خرید بلیط هواپیما تهران ماهشهر شما فقط ۱ ساعت و پانزده دقیقه با بندر ماهشهر فاصله دارید.

راهنمای خرید آنلاین بلیط هواپیما ماهشهر

  جستجوی بلیط هواپیما ماهشهر

ابتدا از آخرین وضعیت بلیط‌های ماهشهر اطمینان حاصل کنید، برای اینکار در قسمت پرواز داخلی، نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس سایر جزئیات مانند مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، کلاس پرواز، تعداد مسافران و... را مشخص کرده و در آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. در کمتر از چند ثانیه نتایج پرواز ماهشهر برای شما نمایش داده می‌شود.

  رزرو بلیط هواپیما ماهشهر

پس از فشردن دکمه جستجو طبق اطلاعات مشخص شده، لیست بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزان‌ترین پرواز نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. در نهایت با انتخاب دکمه رزرو و تأیید پرواز موردنظر، به گام بعدی، یعنی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.

  بلیط ارزان ماهشهر

از اساسی‌ترین خدمات فلای‌تودی در راستای تسهیل سفری خوش و خاطره‌انگیز، گارانتی ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما است پس دیگر لازم نیست نگران قیمت بلیط باشید فقط کافیست اطلاعات لازم را براساس فیلترینگ موجود مشخص نمایید تا پیشنهاد لحظه‌ای ایرلاین‌های همکار فلای‌تودی را مشاهده کنید.

  بلیط چارتر ماهشهر

شما با درج اطلاعات مبدا و مقصد از طریق مشاهده نتایج جستجو در قسمت فیلترینگ‌، می توانید ایرلاین‌های چارتر و سیستمی را به تفکیک مشاهده کرده و از قیمت‌های ویژه فلای‌تودی بلیط چارتر خریداری کنید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط ماهشهر در فلای تودی

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

با خرید بلیط از فلای‌تودی خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... با تخفیف ویژه‌ای به شما پیشنهاد می‌شود.

  فرودگاه‌های ماهشهر

در زمان رزرو و خرید بلیط پرواز ماهشهر از فلای تودی ، چنانچه فرودگاه مقصد برای شما مهم است میتوانید آن را از لیست فرودگاههای ماهشهر که در بخش فیلترها نمایش داده می شود انتخاب کنید تا فقط لیست پروازهای فرودگاه مورد نظر برای شما نمایش داده شود. فرودگاههای ماهشهر عبارتند از :

  فرودگاه ماهشهر

  بلیط ارزان قیمت ماهشهر

با خرید از سایت فلای‌تودی شما گارانتی ارزان‌ترین قیمت بلیط پرواز ماهشهر را دارید. قیمت بلیط هواپیما ماهشهر به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

با خرید از فلای‌تودی شما به متنوع‌ترین و معتبرترین ایرلاین‌های دنیا که بالغ بر ۹۰۰ ایرلاین است دسترسی دارید. پس اگر می‌خواهید بلیط ماهشهر را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین موردنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای ماهشهر

مطمئنا در شهرهای بندری لذیذترین غذایی که می توانید پیدا کنید، ماهی تازه است. اما در سفر به ماهشهر نباید طعم لذیذ غذاهای محلی این شهر یعنی خپولک یا گُتگتو را از دست بدهید. خپولک هم به عنوان غذا و هم به عنوان پیش غذا صرف می شود. این غذای شیرین که شبیه به پیراشکی است را درون تنور می پزند و بسیار لذیذ است.

شیرینی های ماهشهر

  شیرینی کُکال
  تنگیله
  چولک
  گتگتو
  تندون

رستوران‌های ماهشهر

می‌توانید این غذاها و شیرینی های لذیذ را در رستوران‌های ویژه و عالی ماهشهر تجربه کنید:

  رستوران نخل طلایی
  رستوران بیستون
  کلاسیک فود پارمیدا
  رستوران هتل صدف
  رستوران هتل ایرانیان
  رستوران هتل آزادی
  رستوران صوفی
  رستوران باغ ایرونی

صنایع دستی و سوغاتی ماهشهر

با وجودیکه ماهشهر پایتخت پتروشیمی ایران است، فقط یک شهر صنعتی نیست و وجود صنعت، نتوانسته است هنر را از دستان هنرمند مردم این شهر دور کند. بندر ماهشهر صنایع دستی و بومی بسیاری دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  عبابافی
  جاجیم بافی
  حصیربافی
  توربافی
  سوزن دوزی
  نقطه کوبی
  مینا کاری
  کَمه دوزی
  ماکت کشی
  معرق چوب
  منبت کاری
  نقاشی روی سفال
  عروسک سازی محلی

مراکز خرید ماهشهر

از میان مراکز خرید ماهشهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مجتمع خرید جام جم
  خیابان رازی بندر ماهشهر
  گیوه

همین حالا بلیط پرواز به بندر ماهشهر را از فلای‌تودی خریداری کنید و هرچه زودتر چمدان های خود را برای‌ سفر به ماهشهر ببندید.