• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به Dezful-City

سفر به دزفول

دزفول یکی از شهرهای استان خوزستان است که در فاصله 721 کیلومتری تهران می‌باشد و از شهرهای شمالی این استان و در کنار رودخانه دز و در بخش‌های جلگه‌ای خوزستان واقع گردیده است و در دامنه‌های زاگرس میانی جای دارد. شهر دزفول یکی از کهن‌ترین و پرقدمت‌ترین شهرهای ایران می‌باشد و این شهر تاریخی با فرهنگ غنی، جاذبه‌‌های طبیعی فراوان و آثار تاریخی ارزشمندی که دارد، گزینه‌ای برای بازدید و لذت بردن در اختیار هر گردشگری با هر سلیقه‌ای قرار می‌دهد.
نام قدیمی این شهر «دژپل» بوده که مشتق شده از واژه‌ "پل" و "دژ" به معنی قلعه می‌باشد- منظور قلعه‌ای است که تعدادی نگهبان و محافظ و مامور برای حفاظت پل و از همه مهمتر امنیت شهر در آن زندگی می‌کردند. قدمت پل قدیمی دزفول که بر روی رودخانه دز قرار گرفته است، به سلسله ساسانیان می‌رسد و به دلیل اهمیت و ارزش ارتباطی خود، در دوره‌های گوناگون حکومتی در ایران، تعمیر، بازسازی و احیا گشته است. این پل تاریخی شهر دزفول با گذشته سالیان دراز همچنان پابرجا مانده و به عنوان قدیمی‌ترین پل استوار جهان شناخته شده است. نام شهر دزفول از نام اصلی این پل یعنی «دژ پل» گرفته شده است و به لهجه محلی آن زمان "دیژپیل" و "دیزفیل" نیز گفته شده تا به نام دزفول رسیده است. قدمت شهر دزفول را تاریخ‌نویسان و باستان‌شناسان از هنگامی که این شهر پایتخت سلسله عیلامیان بوده نزدیک به پنج هزار سال برآورد کرده‌اند و در نوشته‌های اساطیر باستانی پس از وقوع طوفان نوح از شهری نام برده شده‌ که همان دزفول کنونی است.

شهر دزفول در دوران سلسله ساسانیان هم شهری آباد و پر رونق بوده است. بعد از اسلام و پس از فتح ایران، شهرهای اهواز و شوشتر به تصرف اعراب درآمدند اما دزفول در آن دوران که دارای قلعه و بناهایی اطراف خود بود تحت نظر حکام اموی و سپس عباسی که برای شوشتر و جندی شاپور انتخاب شده بودند قرار گرفت تا سرانجام دلاوری بنام یعقوب لیث صفاری که اولین دولتمرد با تدبیر و کاردان آن زمان بود، پرچم استقلال خود را برافراشت و نخستین دولت مستقل ایرانی را بدون توجه به حکومت اعراب در خوزستان با تمام قدرت پایه‌گذاری کرد. بعد از مدتی شاه اسماعیل صفوی حکمران دزفول را مغلوب و سرزمین‌های آنها را به تصرف خویش درآورد و پس از مسلط شدن نیروهای شاه اسماعیل بر خوزستان حکومت شهرهای شوشتر و دزفول به شیخ محمد و حاج محمد پسران ملا قوام‌الدین که به ایل رعناشی مشهور بودند واگذار گردید. پس از آن در دوران فتحعلی شاه قاجار و پسرش محمدعلی میرزا که یکی از شاهزادگان توانمند قاجار بود، شورشیان آن زمان را در شهر دزفول تابع خود گردانید و اردشیر میرزا را برای حکومت در آن انتخاب کرد. شهر دزفول در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود، شاهد سلسله‌های متفاوت و اتفاقات بسیاری بوده است. این شهر در زمان پیروزی انقلاب اسلامی دوباره رونق یافت، اما در طول هشت سال جنگ تحمیلی، به دلیل موشک‌ها و بمباران فراوان و به دلیل خرابی‌ها و ویرانی‌های وارد شده، به این شهر لقب «بلدالصواریخ» را دادند. بلدالصواریخ در لغت به معنای «شهر موشک‌ها» است. دزفول اکنون جزو بهترین شهرهای جنوبی ایران از نظر مکان‌های گردشگری می‌باشد و میزبان مسافرین بسیاری است که برای دیدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی به این شهر سفر می‌کنند.

آب و هوای دزفول

دزفول همانند تمام شهرهای جنوب ایران دارای آب ‌و هوایی بسیار گرم و شرجی می‌باشد. این شهر با جغرافیای زیست بومی جلگه‌ای، کوهپایه‌ای و طبیعتی زیبا، تابستان‌هایی با گرمای شدید و زمستان‌هایی تقریبا سرد دارد. اوج گرمای شهر دزفول در ماه مرداد و سردترین ماه‌ در این شهر دی می‌باشد. طی برآورد حاصل از هواشناسی دزفول، حداقل درجه حرارت دزفول ۲ درجه سانتیگراد و حداکثر آن ۴۶ درجه سانتیگراد است. با عبور رود دز از وسط شهر دزفول هوای آن تا حدودی خنک‌تر می‌شود. شهر دزفول را از نظر پستی و بلندی می‌توان به دو منطقه کوهستانی و جلگه‌ای تقسیم نمود و این شهر از لحاظ رژیم جغرافیایی تحت تاثیر سه نوع باد جریان سرد نواحی کوهستانی، باد جریان گرم و رطوبی (شرجی) از سمت خلیج‌فارس و باد سموم از عربستان می‌باشد.

مکان‌‌های دیدنی دزفول

دزفول این شهر تاریخی و باقدمت، طبیعتی بکر و بی‌مثال همراه با مکان‌ها و آثار بسیار کهنی از نسل‌های قدیمی را در دل خود جای داده است و هر نقطه از آن آوای زندگی در سال‌های گذشته را طنین انداز کرده و با نوای خود دل کوه‌های پر استقامت و مقاوم را می‌شکافد. مکان‌های باستانی، سازه‌های کهن‌سال، مساجد، بقعه‌ها، خانه‌های قدیمی، آرامگاه‌ها در کنار کوه ها، دشت‌ها و پهنه‌های طبیعت بکر دزفول بسیار دیدنی و جاذبه‎هایش وصف‌ناپدیر می‌باشد.

  بقعه سبزقبا
  تفریحگاه ساحلی دز (علی کله)
  آسیاب‌های آبی دزفول
  خانه تیزنو
  مجموعه تاریخی شاه رکن‌الدین
  مسجد جامع دزفول
  سد دز
  پل قدیم دزفول

بلیط هواپیما تهران - دزفول

برای رزرو بلیط هواپیما تهران - دزفول، پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز (مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت و...) در فلای‌تودی، نتایج حاصل را در تاریخ منتخب خود مشاهده می‌کنید و با اعمال فیلترینگ مناسب و مدنظر خود نتایج را کوتاه می‌کنید. با خرید بلیط هواپیما تهران دزفول شما فقط ۱ ساعت و ده دقیقه با شهر زیبای دزفول فاصله دارید.

راهنمای خرید آنلاین بلیط هواپیما دزفول

  جستجوی بلیط هواپیما دزفول

ابتدا از آخرین وضعیت بلیط‌های دزفول اطمینان حاصل کنید، برای اینکار در قسمت پرواز داخلی، نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت یا بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس سایر جزئیات مانند مبدا، مقصد، تاریخ رفت و برگشت، کلاس پرواز، تعداد مسافران و... را مشخص کرده و در آخر بر روی دکمه جستجوی پرواز کلیک نمایید. در کمتر از چند ثانیه نتایج پرواز دزفول برای شما نمایش داده می‌شود.

  رزرو بلیط هواپیما دزفول

پس از فشردن دکمه جستجو طبق اطلاعات مشخص شده، لیست بلیط‌ها به صورت صعودی از ارزان‌ترین پرواز نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. در نهایت با انتخاب دکمه رزرو و تأیید پرواز موردنظر، به گام بعدی، یعنی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.

  بلیط ارزان دزفول

از اساسی‌ترین خدمات فلای‌تودی در راستای تسهیل سفری خوش و خاطره‌انگیز، گارانتی ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما است پس دیگر لازم نیست نگران قیمت بلیط باشید فقط کافیست اطلاعات لازم را براساس فیلترینگ موجود مشخص نمایید تا پیشنهاد لحظه‌ای ایرلاین‌های همکار فلای‌تودی را مشاهده کنید.

  بلیط چارتر دزفول

شما با درج اطلاعات مبدا و مقصد از طریق مشاهده نتایج جستجو در قسمت فیلترینگ‌، می توانید ایرلاین‌های چارتر و سیستمی را به تفکیک مشاهده کرده و از قیمت‌های ویژه فلای‌تودی بلیط چارتر خریداری کنید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط دزفول در فلای تودی

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

با خرید بلیط از فلای‌تودی خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... با تخفیف ویژه‌ای به شما پیشنهاد می‌شود.

  فرودگاه‌های دزفول

در زمان رزرو و خرید بلیط پرواز دزفول از فلای تودی ، چنانچه فرودگاه مقصد برای شما مهم است میتوانید آن را از لیست فرودگاههای دزفول که در بخش فیلترها نمایش داده می شود انتخاب کنید تا فقط لیست پروازهای فرودگاه مورد نظر برای شما نمایش داده شود. فرودگاههای دزفول عبارتند از :

  فرودگاه دزفول

  بلیط ارزان قیمت دزفول

در زمان رزرو و خرید بلیط پرواز دزفول از فلای تودی ، چنانچه فرودگاه مقصد برای شما مهم است میتوانید آن را از لیست فرودگاههای دزفول که در بخش فیلترها نمایش داده می شود انتخاب کنید تا فقط لیست پروازهای فرودگاه مورد نظر برای شما نمایش داده شود. فرودگاههای دزفول عبارتند از :

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

با خرید از فلای‌تودی شما به متنوع‌ترین و معتبرترین ایرلاین‌های دنیا که بالغ بر ۹۰۰ ایرلاین است دسترسی دارید. پس اگر می‌خواهید بلیط دزفول را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین موردنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای دزفول

صحبت باز هم از شهرهای جنوبی ایران و طعم غذاهای لذیذ و بی‌شمار، ادویه‌های ناب، ترشی‌ها ، شیرینی‌ها و ماهی‌های تازه این خطه از جمله شهر دزفول که با دست پخت به یادماندنی زنان خونگرم و بسیار مهمان‌نواز آن می‌باشد. آشپزانی هنرمند که از هر مواد خوراکی می‌توانند بهترین‌ها غذاها را خلق کنند و با آنها از مسافران و گردشگران شهر خود نه تنها در رستوران‌ها بلکه در خانه‌های خود پذیرایی می‌کنند.

  قلیه ماهی
  ماهی صُبور
  فلافل
  بورانی باقلای سبز
  سمبوسه
  آش ارده
  حميس توله
  شوربا

شیرینی‌های دزفول

  حلوا ارده
  لوز کنجد
  کلوچه خرمایی
  حلوا قبیت
  حلوا سیلونی
  شیرینی بامیه

رستوران‌های دزفول

غذاهای لذیذ و خوشمزه با چاشنی‌های بی‌نظیر به دست آشپزان ماهر در شهر دزفول هر فردی را مجذوب و علاقمند به خوردن این غذاها می‌کند. پس برای خوردن این غذاها باید به رستوران‌های آن سری بزنید و در این شهر به غیر از مردم خونگرم و مهمان‌نوازش که شما را به خانه خود دعوت می‌کنند، از رستوران‌های فراوان سنتی، ساحلی و مدرن آن دیدن کنید.

  باغ رستوران ترمه
  رستوران سنتی شوادون
  رستوران دلنوازان
  رستوران قصر شهر
  رستوران باغ فلاحت
  رستوران ملل
  رستوران پدیده دز
  رستوران دارچین

صنایع دستی و سوغاتی دزفول

مگر می‌شود صحبت از یک شهر کهن و باستانی باشد ولیکن در آن از سوغاتی و صنایع دستی آن خطه اسمی آورده نشود. مسافران و گردشگران مطمئنا در شهری جنوبی و ساحلی، آن هم شهر کهنسالی مانند دزفول با دنیایی از صنایع دستی و محلی مواجه می‌شوند که تمامی آنها از پوشش‌ها و بافت‌های طبیعی، دریایی، درختان و برگ‌هایشان ساخته شده‌اند و با خرید از آنها هدیه‌ای فراموش نشدنی را با خود به ارمغان می‌برند. در ادامه به چند نمونه از صنایع دستی و سوغاتی‌های دزفول اشاره می‌کنیم.

  کپو بافی
  خراطی
  گیوه‌ دوزی
  کلوچه دزفولی
  ارده
  خرما
  قلم نی
  ورشو

مراکز خرید دزفول

دزفول، این شهر باستانی با محیطی زیبا و قدیمی دارای مراکز مدرن و کلاسیک همچنین بازارهای قدیمی، سنتی و سرپوشیده بسیاری می‌باشد و هر مسافری که به دزفول سفر می‌کند بطور ناخودآگاه به سمت بازارهای آن بخصوص مغازه‌های سنتی و بازار قدیمی آن کشیده می‌شود و حتی دیدن آنها نیز خود جزئی از جاذبه‌های گردشگری به حساب می‌آید. ما شما را با تعدای از مراکز خرید دزفول آشنا می‌کنیم.

  مرکز خرید مجدی
  پاساژ امین
  بازار قدیم
  مرکز خرید مسعودی
  پاساژ سعید
  مرکز خرید پاسارگاد

همین حالا بلیط پرواز به شهر دزفول را از فلای‌تودی خریداری کنید و هرچه زودتر چمدان های خود را برای‌ سفر به دزفول ببندید.