• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

ایرایشیا AirAsia

پرواز به AirAsia-X-logo

ایرلاین ایرایشیا یا ایر آسیا در سال 2001 تاسیس شد و اکنون بزرگترین ایرلاین مالزی و بزرگترین ایرلاین ارزان‌قیمت جنوب شرق آسیاست. ایر ایشیا یکی از ایرلاین‌های پیشتاز در ارائه پروازهای ارزان قیمت در این منطقه‌ست. مقر اصلی این ایرلاین شهر کوالالامپور و فرودگاه بین‌المللی این شهر است. این شرکت حدود 200 هواپیما دارد؛ هواپیماهایی که همه از شرکت ایرباس خریداری شده‌اند. ایر ایشیا اکنون به 70 مقصد متفاوت در آسیا و اقیانوسیه پرواز می‌کند. این شرکت همچنین ایرلاین‌های زیرمجموعه‌ای هم دارد و بسیاری از مسیرهای پروازی در کشورهای مختلف از طریق آنها برقرار می‌شود.
در مورد تاریخچه هواپیمایی ایرایشیا بیشتر بخوانید.

دریافت آنلاین کارت پرواز

مسافران پروازهای ایر ایشیا می‌توانند از 14 روز قبل از پرواز تا 1 ساعت مانده به پرواز آنلاین چک این کنند و کارت پرواز خود را آنلاین دریافت کنند. در پروازهای خارجی مسافران از طریق کانتر نیز می‌توانند کارت پرواز خود را دریافت کنند اما در پروازهای داخلی در صورت چک این از طریق کانتر باید وجه اضافه‌ای پرداخت کنند.

کلاس های پروازی

  کلاس پریمیوم فلکس (Premium Flex)

این کلاس پروازی از دو کلاس دیگر ایر آسیا، امکانات بیشتری به مسافر می‎دهد. بار مجاز تا سقف 20 کیلوگرم، یک وعده غذایی و امکان انتخاب از میان صندلی‌های ویژه هواپیما از جمله خدمات در این کلاس است. مسافر همچنین می‌تواند تا دو بار بلیط خود را نیز تعویض کند.

  کلاس ولیو پک (Value Pack)

در این کلاس پروازی مسافر اجازه تحویل بار به پذیرش تا وزن 20 کیلوگرم دارد و می‌تواند صندلی خود را در هواپیما، از میان صندلی‌های استاندارد انتخاب کند.

  کلاس ارزان قیمت (Low Fare)

در این کلاس پروازی، حداقل قیمت بلیط هواپیما ایرآسیا به مسافر ارائه می‌شود و مسافر به جز بار مجاز دستی، امکان حمل بار دیگری به طور رایگان ندارد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

در پرواز با ایر ایشیا هر مسافر مجاز به حمل یک بار دستی و یک وسیله شخصی مثل لپتاپ یا کیف دستی است. ماکزیمم ابعاد مجاز برای بار دستی 35 در 23 در 56 سانتی متر و ماکزیمم وزن آن 7 کیلوگرم است. اگر این محدودیت‌ها رعایت نشود مسافر باید هزینه اضافه پرداخت کند و بار را به کانتر پذیرش تحویل دهد.

پذیرش بار مجاز

در پروازهای ایر ایشیا امکان تحویل بار به صورت رایگان وجود ندارد و مسافران برای حمل بار باید هزینه اضافی پرداخت کنند. در پروازهای داخلی امکان خرید حمل بار بین 15 تا 40 کیلوگرم و در پروازهای خارجی امکان خرید حمل بار از 20 تا 40 کیلوگرم وجود دارد. ابعاد بار مسافر نباید از 81 در 119 در 119 سانتی متر و وزن هر قطعه بار نباید از 32 کیلوگرم بیشتر باشد.

ناوگان هوایی

ایر آسیا تنها از ایرباس A320 استفاده می کند و اکنون بیش از 200 هواپیما از این نوع در ناوگان خود دارد.

  ایرباس A320سایر اطلاعات

 • نام ایرلاین: ایر آسیا
 • کد AK  :IATA
 • سال تاسیس: 2001
 • مقر اصلی: کوالالامپور
 • وب سایت: www.airasia.com
پرواز به AirBus-airasia
پرواز به airasia
پرواز به airasia