banner
United States

ویزای ایالات متحده

نوع ویزا :
زمان اخذ ويزا:از 1 روز تا 30 روز
اعتبار ویزا پس از صدور:طبق نظر آفیسر

کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند

شنبه تا چهارشنبه از ۹ الی ۱۷

پنجشنبه از ۹ تا ۱۳

داخلی 3 -021-42405000

آمریکا به عنوان مقصد بسیار محبوب برای سفر و زندگی شناخته می‌شود. افراد از سراسر جهان نه تنها به دلیل کیفیت بالای زندگی و فرصت‌های شغلی جذب این سرزمین می‌شوند، بلکه جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد آن نیز نقش بسیار مهمی در این جذابیت دارد. ایرانیان برای سفر به آمریکا باید اقدامات مربوط به درخواست ویزا را از طریق سفارت آن در سایر کشورها انجام دهند. فلای‌تودی این فرآیند را ساده‌تر کرده و خدمات مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا را از طریق سفارت آمریکا در کشورهای همسایه انجام می‌دهد.

جدول قیمتی ویزای ایالات متحده

نوع ویزاامریکا
خدمات سفارت390 دلار

مدارک مورد نیاز ویزای ایالات متحده

پاسپورتاسکن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
سایرجهت اطلاع از سایر مدارک لازم جهت مراجعه به سفارت با کارشناسان ویزا تماس بگیرید.

ویزای توریستی آمریکا

از میان انواع ویزای آمریکا، ویزای توریستی طرفداران بیشتری در میان ایرانیان دارد. سفر توریستی به آمریکا سرشار از هیجان و جذابیت خواهد بود؛ از مجسمه آزادی و کاخ سفید تا گرند کنیون و آبشار نیاگارا، مناطق بسیاری برای بازدید از ایالات متحده پیش‌روی گردشگران است.

توجه داشته باشید، ویزای توریستی آمریکا در دو نوع صادر می‌شود که تفکیک آن براساس هدف سفر است:

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا مناسب افرادی است که با اهداف تجاری موقت وارد آمریکا می‌شوند. افرادی که جهت انجام فعالیت‌های تجاری و اقتصادی، همکاری تجاری، امضای قرارداد و تفاهم‌نامه، شرکت در سمینارها و کنفرانس‌ به آمریکا سفر می‌کنند، باید این نوع ویزا را دریافت کنند.

ویزای توریستی B2 آمریکا

افرادی که با هدف دیدار اقوام و دوستان، انجام معاینات پزشکی، تفریح و گردش به آمریکا سفر می کنند، باید ویزای توریستی B2 آمریکا را دریافت کنند.

تمدید ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا قابل تمدید نیست و مدت اقامت ویزا هنگام ورود به خاک امریکا توسط افسر مهاجرت تعیین می‌شود.

شرایط اخذ ویزای آمریکا در فلای‌تودی

یکی از مهمترین شرایط برای درخواست ویزای آمریکا داشتن وابستگی یا اصطلاحا تای (Tie) به وطن خود است. این وابستگی نیز با ارائه مدارکی چون اسناد ملکی و گواهی اشتغال به کار اثبات می‌شود.

همچنین داشتن تمکن مالی کافی از دیگر شرایط الزامی سفر به آمریکا است. با ارائه مدارکی چون گردش مالی بانکی، اسناد ملکی یا برگه‌های سهام می‌توانید تمکن مالی خود را ارائه دهید. به طور کلی باید ثابت کنید توانایی مالی برای ماندن در امریکا برای مدت زمان موردنظرتان را دارید.

از آنجا که کنسولگری آمریکا در ایران دفتر نمایندگی ندارد، فرد متقاضی ویزای آمریکا باید به یکی از کشورهای همسایه (ترکیه، امارات، ارمنستان، عمان و ...) برای مراجعه به سفارت آمریکا سفر کند.

مراحل اخذ ویزای آمریکا در فلای‌تودی

متقاضیان دریافت ویزا آمریکا، بایستی ابتدا درخواست ویزا را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی ثبت کنند. پس از بارگذاری مدارک موردنیاز و پرداخت هزینه، اقدامات لازم از سوی کارشناسان فلای‌تودی انجام خواهد گرفت. مدارک بررسی خواهند شد و پس از اعلام شرایط دریافت ویزا آمریکا توسط کارشناسان، متقاضی باید اصل مدارک خود را برای فلای‌تودی ارسال کند.

کارشناسان ویزا فلای‌تودی پس از بررسی مدارک و پر کردن فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا ( Ds-160)، اقدام به تعیین وقت سفارت برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری می‌کنند.

در این باره مشاوره‌های لازم و اطلاع‌رسانی در خصوص وقت سفارت و انگشت‌نگاری توسط کارشناسان به متقاضی اعلام می‌شود. متقاضی باید در زمان مقرر به سفارت آمریکا مراجعه کند. مدت زمان صدور ویزا آمریکا بسته به روند رسیدگی به پرونده متفاوت است. این پروسه می‌تواند سه روزه انجام شود یا تا 6 ماه طول بکشد.

دلایل ریجکت شدن ویزای آمریکا

ریجکت شدن ویزا آمریکا می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. از دلایل ریجکتی ویزای آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مصاحبه را به درستی انجام نداده باشید.

• تمکن مالی شما کافی نباشد.

• تاریخچه سفر مناسبی نداشته باشید.

• افسر پرونده از اینکه پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود بازمی‌گردید، اطمینان نداشته باشد.

• انگیزه شما از سفر مشخص نباشد.

• اظهارات شما با آنچه در اسناد و مدارک‌تان آمده است، همخوانی نداشته باشد.

• افسر پرونده شما را دارای صلاحیت برای ورود به آمریکا تشخیص نداده باشد.

در صورتی که درخواست ویزا آمریکا را از طریق فلای‌تودی انجام دهید، می ‌توانید اطمینان حاصل کنید که کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند و به راحتی می‌توانید پیگیری ویزای آمریکا را از طریق آنها انجام دهید.