• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

ویزای هند

هند هفتمین کشور پهناور جهان است که از کو‌ه‌های هیمالیا تا نواحی سبز گرمسیری کرالا و از رود مقدس گنگ تا شن‌های صحرای تار امتداد دارد. بیش از یک میلیارد نفر با 2000 گروه قومی در این کشور زندگی می‌کنند و به 200 زبان مختلف صحبت می‌کنند. هند کشور پارادوکس‌ها است. از طرفی مردمی در این کشور زندگی می‌کنند که برای یک لقمه نان به سختی کار و تلاش می‌کنند و از طرف دیگر مردمی هستند که زندگی لوکس و مدرن دارند. هند هم سرزمینی خشک و لم یزرع است و هم سرزمینی سبز با جنگل‌های فراوان. تمامی این تضادها کشور هند را زیبا کرده‌اند. در هند نیازی به جستجوی زیبایی ندارید. وقتی که قدم به این سرزمین بگذارید زیبایی در برابر شما است.


هند سرزمین رنگ‌ها، فرهنگ‌ها و مذاهب گوناگون است. با توجه به مساحت و جمعیت هند، این کشور فرهنگ‌ها، مناظر، آثار تاریخی و مکان‌های کشف شدنی بی‌ انتهایی دارد. از ویرانه‌های باستانی گرفته تا بناهای مذهبی باشکوه، شهرهای عجیب و غریب و مناظر متنوع به هر نقطه‌ای از هند که نگاهی بیندازید، با شگفتی‌های این کشور رو‌به‌رو می‌شوید. مناظر و جاذبه‌های گردشگری هند چشم هر بیننده ای را مبهوت خود می‌کند. اگر شما نیز قصد سفر به کشور هند را دارید، باید برای ورود به این کشور ویزا تهیه کنید و برای دریافت آن اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی هند

متقاضیان ویزای هند می‌توانند برای دریافت ویزای هند به تنهایی اقدام کنند و یا با در دست داشتن مدارک خود به یکی از آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنند. برای دریافت ویزای توریستی هند به دو صورت آنلاین و یا با مراجعه به کارگزار سفارت هند می‌توان اقدام کرد.

انواع ویزای هند

 • ویزای توریستی هندوستان
 • ویزای تجاری هندوستان
 • ویزای کاری هندوستان
 • ویزای دانشجویی هندوستان
 • ویزای تحقیقاتی هندوستان
 • ویزای شرکت در کنفرانس‌های هندوستان
 • ویزای درمانی هندوستان
 • ویزای ورزشی هندوستان

متقاضیانی که صرفا به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری هند به این کشور سفر می کنند، نیازمند ویزای توریستی هند هستند. مدت اعتبار ویزای توریستی هند شش ماه می باشد. و دارنده ویزا می‌تواند تا یک ماه پس از ورود در این کشور اقامت داشته باشد. ویزای توریستی هند در دو قالب الکترونیکی و لیبل دار صادر می‌شود. ویزای لیبل دار نیاز به انگشت نگاری و مراجعه حضوری به سفارت هند در تهران دارد، اما ویزای الکترونیکی نیازی به مراجعه حضوری به سفارت ندارد و انگشت نگاری در مرز هندوستان انجام می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای هند

مدارک شناسایی

 1. اصل پاسپورت
 2. 2 قطعه عکس 5×5 جدید( ترجیحا با عکس پاسپورت یکی نباشد.)
 3. کپی صفحات اول و دوم شناسنامه
 4. دو برگ کپی از صفحه اول پاسپورت( امضا مسافر در پاسپورت الزامی است.)
 5. فرم تکمیل شده ی مشخصات فردی

هزینه دریافت ویزا

 • ویزای یک ماهه توریستی الکترونیک – 50 دلار
 • ویزای یکساله مولتی الکترونیک – 65 دلار

زمان لازم برای صدور ویزا

زمان لازم برای صدور ویزای هند، برای ویزای یکساله توریستی 7 روز کاری و برای ویزای یک ماهه توریستی الکترونیک، 4 روز کاری می باشد.

اطلاعات تماس سفارت هند در تهران

آدرس : تهران، خیابان دکتر بهشتی،‌ خیابان میرعماد،‌ نبش کوچه نهم، پلاک 22

تلفن : 88755102 - 021

فکس : 88755973 - 021

وب سایت سفارت هند در تهران : https://www.indianembassy-tehran.ir/index.php

ایمیل بخش کنسولگری سفارت هند : cons.tehran@mea.gov.in

فرم درخواست ویزای هند