• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.

ویزای تحصیلی کانادا

هر ساله بیش از 350.000 دانش آموز و دانشجو وارد کانادا می شوند تا در رشته های مختلف تحصیل کنند. جوانترها به همراه خانواده شان به این کشور می روند تا در مدارس راهنمایی یا پایه های پایین تر تحصیل کنند. خیلی از افراد به تنهایی به کانادا سفر می کنند تا به یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه بپردازند. دانش آموزان دبیرستانی نیز به این کشور سفر می کنند تا مدرک دیپلم خود را از این کشور بگیرند و یا در یکی از بهترین دانشگاه ها و یا کالج های کانادا به ادامه تحصیل بپردازند.


اگر تمایل دارید که در یکی از موسسات تحصیلی کانادا به تحصیل خود ادامه دهید، باید مجوز تحصیلی این کشور را دریافت کنید. هنگامی که ویزای تحصیلی برای فرد صادر شد می تواند به ادامه تحصیل در کانادا بپردازد، البته به شرطی که قبلا در یکی از موسسات و یا دانشگاه های این کشور برای ادامه تحصیل پذیرفته شده باشد. تحصیل در کانادا مزایای بسیاری برای اقامت موقت و دائم در این کشور برای شما فراهم می کند. اجازه کار برای دانش آموزانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند فراهم است. به علاوه، کسانی که به عنوان کارمند متخصص برای اقامت دائم در کانادا اقدام می کنند، می توانند امتیازات ارزشمندی برای ادامه تحصیل در کانادا کسب کنند. و در آخر اینکه، تحصیل در کانادا گزینه خوبی برای به دست آوردن مهارت های ارزشمند است و اگر تصمیم به اقامت دائم در کانادا گرفته اید، ادامه تحصیل در این کشور گزینه خوبی است.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

مدارک شناسایی

 1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 2. یک قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 3. شناسنامه ترجمه شده
 4. تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

مدارک مالی

 1. مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید ( مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است ).
 2. حامی مالی برای کسانی که توانایی ارائه مدارک فوق را ندارند. در این موارد یکی از اقوام درجه یک متقاضی ( پدر، مادر و یا همسر ) باید ترجمه اسناد ملکی، ترجمه مدارک کاری، نامه تمکن بانک و ریزپرینت ۴ ماه آخر بانک خود را به لاتین ، جهت حمایت مالی متقاضی ارائه دهد.

مدارک اسناد ملکی

 1. ترجمه اسناد ملکی

مدارک شغلی

 1. مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت ( با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی )، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 2. رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن

مدارک تحصیلی

 1. نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
 2. تکمیل فرم درخواست اجازه تحصیل در کانادا (IMM1294)
 3. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل
 4. نمره آیلتس 6.5 تا 7

مدارک تکمیلی

 1. اطلاعات کامل درباره خانواده متقاضی (IMM5645)
 2. تکمیل فرم درخواست ویزای اقامت موقت (IMM5257)
 3. مدارکی دال بر نیاز به کار در زمان تحصیل ( در صورت نیاز )
 4. رضایت نامه محضری پدر و مادر مبنی بر خروج فرزندشان از کشور و پوشش مالی هزینه های وی هنگام تحصیل و اقامت در کشور کانادا
 5. مشخص نمودن محل سکونت در کانادا ( خوابگاه، اجاره منزل یا اسکان در منزل اقوام ). همچنین در صورت داشتن قیم پر کردن فرم Custodianship الزامی است.

واجدین شرایط تحصیل در کانادا

 • شما باید برای ادامه تحصیل توسط یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی این کشور پذیرفته شده باشید.
 • باید بتوانید ثابت کنید که توان مالی کافی برای پرداخت این موارد را دارید:
  1. شهریه
  2. هزینه های زندگی برای خود و سایر اعضای خانواده تان که ممکن است شما را در این سفر همراهی کنند.
  3. هزینه حمل و نقل و جابجایی برای خودتان و هر یک از اعضای خانواده که ممکن است در این سفر شما را همراهی کنند.
 • شما باید شهروند قانون مداری باشید و سابقه کیفری و جزایی نداشته باشید تا دولت کانادا مطمئن شود که امنیت این کشور را به خطر نمی اندازید. ممکن است برای اثبات این موضوع مجبور شوید که به اداره مهاجرت کانادا گواهینامه عدم سوء پیشینه ارائه دهید.
 • وضعیت سلامتی شما باید مناسب باشد و در صورت لزوم باید معاینه پزشکی انجام دهید.
 • باید بتوانید افسر مهاجرت را قانع کنید که در پایان اقامت مجاز خود در کانادا، به کشور خود بازخواهید گشت.

اطلاعات تکمیلی

مدت تحصیل در کانادا

اگر برنامه تحصیل شما در کانادا در مجموع کمتر از 6 ماه باشد، نیازی به دریافت مجوز تحصیلی نیست. توجه داشته باشید که مهم نیست مدت زمان تحصیل خود را چقدر برنامه ریزی کرده اید چیزی که اهمیت دارد این است که مدت زمان تحصیل شما کمتر از 6 ماه است یا بیشتر. حتی اگر برنامه تحصیلی شما کمتر از 6 ماه باشد، ممکن است بخواهید برای مجوز تحصیلی اقدام کنید. چون اگر بخواهید در حین تحصیل به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوید، نیازمند مجوز تحصیلی هستید. همچنین اگر مایل باشید که مطالعات خود را گسترش دهید یا برنامه تحصیلی خود را طولانی تر کنید، با در دست داشتن مجوز تحصیلی قادر به انجام این کار خواهید بود. از طرف دیگر، اگر بخواهید بیشتر از 6 ماه در کانادا به تحصیل مشغول شوید، باید قبل از سفر به این کشور برای دریافت مجوز تحصیلی خود اقدام کنید. اگر کاملا مطمئن هستید که مایل به انجام کار نیمه وقت در فضای دانشگاه یا کالج نیستید و یا قصد ندارید که بیشتر از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید، دیگر نیازی به دریافت مجوز تحصیلی نیست.

شرایط کار در کانادا به عنوان دانشجو

شما به عنوان دانشجو، در کنار تحصیل در دانشگاه های کانادا، می توانید به کاری نیز اشتغال داشته باشید. کارهای دانشجویی در این دسته ها جای می گیرند:

 • کار نیمه وقت در محوطه دانشگاه، بدون نیاز به مجوز کار
 • کار نیمه وقت خارج از محیط دانشگاه، با مجوز کار
 • در برنامه های همکاری و کارآموزی دانشگاه که بخشی از برنامه درسی محسوب می شود، با مجوز کار

پس از فارغ التحصیلی، می توانید تحت برنامه مجوز کار فارغ التحصیلی، درخواست مجوز کار دهید. طبق این مجوز ، شما تا 3 سال اجازه کار در کانادا را خواهید داشت.

کودکان کوچک

کودکان کوچک ( بسته به استانی که در آن زندگی می کنند، و سن پایین تر از 18 یا 19 سال دارند) اگر همراه خانواده شان به کانادا رفته اند و تصمیم دارند که در پایه های دبستان و یا راهنمایی در این کشور تحصیل کنند عموما نیازمند مجوز تحصیلی هستند. با این حال، کودکان کوچکی که از قبل در کانادا زندگی می کنند، می توانند بدون مجوز تحصیلی، در کانادا تحصیل کنند، مگر اینکه والدینشان اجازه کار یا تحصیل نداشته باشند. بنابراین اگر خانواده ای بدون اجازه کار و تحصیل در کانادا زندگی می کنند، باید برای فرزندشان مجوز تحصیلی دریافت کنند.

چطور کودکی بدون مجوز تحصیل در کانادا می تواند وارد این کشور شود؟

شاید کودک قبل از ورود به کانادا کمتر از 5 سال سن داشته است، اما بعد از آن در کاندا رشد کرده و به سنی رسیده است که به دبستان برود. یا شاید در ابتدا والدین کودک قصد نداشته اند که کودکشان در کانادا تحصیل خود را ادامه بدهد، اما بعد از ورود خانواده او تصمیم به دریافت مجوز کار یا تحصیل گرفته اند. در آلبرتا، منیتوبا، انتاریو، جزایر پنس ادوارد، کِبک و ساسکاچوان سن بالای 18 سال بزرگسال محسوب می شود. ایعنی اگرکسی 18 سال یا بیشتر داشته باشد، کودک محسوب نمی شود. در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نووا اسکوتیا، قلمروهای نورت وست، نوناووت و یوکان سن بالای 19 سال بزرگسال محسوب می شود. چه زمانی مجوز تحصیلی نیاز است؟ اگر فردی در هیچ یک از معافیت هایی که در بالا ذکر شد قرار نگیرد، قبل از شروع تحصیل در کانادا نیازمند دریافت مجوز است. چه جاهایی می توانید تحصیل کنید؟ شما می توانید در موسسات خصوصی یا دولتی به تحصیل بپردازید. اما قبل از تحصیل در این موسسات از باکیفیت بودن آن ها مطمئن شوید. پیشنهاد ما به شما این است که در دانشگاه های دولتی یا کالج تحصیل کنید. چون معمولا کیفیت موسسات دولتی از خصوصی بالاتر است. ( البته نه همیشه) دلیل دیگری که برای انتخاب موسسات دولتی وجود دارد این است که شما در حین تحصیل در این دانشگاه ها می توانید به کار نیمه وقت در خود دانشگاه بپردازید و یا در دوره کارشناسی ارشد می توانید اقدام به گرفتن مجوز کار کنید که موسسات خصوصی معمولا واجد این شرایط نیستند.

آموزش عالی

شما می توانید برای آموزش عالی اقدام به دریافت مجوز تحصیلی کنید. آموزش عالی معمولا اشتغال حرفه ای است که مستقیما با برنامه تحصیلی در ارتباط است. به طور کلی این دوره پس از دوره متوسطه تکمیل می شود و غالبا مولفه مورد نیاز برای اخذ مدرک یا گواهینامه است. آماده کردن دانشجویان حقوق برای وکالت یا کارآموزی پزشکی نمونه ای از آموزش آکادمیک هستند.

آموزش حرفه ای

شما می توانید برای آموزش حرفه ای هم مجوز تحصیلی دریافت کنید. آموزش حرفه ای یا تحصیلیات تکمیلی مخصوص کسانی است که قبلا در زمینه ای خاص مشغول کار بوده اند. آموزش حرفه ای معمولا توسط یک سازمان حرفه ای مانند کالج ها، دانشگاه ها، انجمن ها یا اتحادیه های حرفه ای ارائه می شود. از نمونه های آموزش حرفه ای می توان به مدیریت خدمات مواد غذایی، دوره های تخصصی برای وکلا، پزشکان، مدیران کسب و کار، مهندسین، دندانپزشکان، معلمان و مشاوران اشاره کرد.

آموزش شغلی

شما برای آموزش هم می توانید مجوز تحصیلی دریافت کنید. آموزش شغلی، عموما افراد را برای شروع یک تجارت یا کار آماده می کند. این نوع آموزش بر روی مهارت های تکنیکی افراد تاکید می کند. آموزش شغلی را می توان از طریق یک موسسه آموزشی و یا از طریق آموزش در محل کار فرا گرفت. از نمونه های آموزش شغلی می توان به کنترل کیفیت، آموزش جوشکاری، مکانیکی، نجاری و ... اشاره کرد.

مطالعات نیمه وقت

برای دریافت مجوز تحصیلی حتما نیاز نیست که به صورت تمام وقت تحصیل کنید. شما می توانید برای مطالعات نیمه وقت هم مجوز تحصیلی دریافت کنید. با این حال اگر به صورت نیمه وقت تحصیل کنید اجازه کار نیمه وقت در دانشگاه را نخواهید داشت.

همراهی اعضای خانواده

اگر متاهل باشید و همسرتان بخواهد در کانادا به شما ملحق شود، در سه صورت قادر به این کار خواهد بود:

 1. اگر همسرتان از کشوری باشد که برای ورود به کانادا نیازمند دریافت ویزای موقت باشد، باید برای دریافت ویزای موقت درخواست دهد.
 2. اگر همسرتان قادر به دریافت مجوز کار باشد که این مجوز به او این اجازه را خواهد داد تا برای هر کارفرمایی کار کند. حتی اگر او برنامه ای برای کار کردن نداشته باشد، اقدام به گرفتن ویزای کاری می تواند ایده خوبی باشد.
 3. اگر فرزندتان هم در این سفر شما را همراهی کند، نیازمند دریافت ویزای موقت است.

فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا