قطر ایرویز، پرواز امن بر فراز آسمان

0
1127
قطر ایرویز پرواز امن بر فراز آسمان
قطر ایرویز

هواپیمایی قطر ایرویز که شرکت هواپیمایی پرچمدار قطر است در سال‌های اخیر توانسته نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین شرکت‌های هواپیمایی سر زبان بیندازد؛ کادر پروازی مجرب، هواپیماهای جدید، پروازهای ایمن و پرواز به ۵ قاره جهان، همه و همه عواملی تاثیرگذار در انتخاب این شرکت هواپیمایی برای مسافران است.

تاریخچه قطر ایرویز

ایرلاین قطرایرویز در مقایسه با ایرلاین‌های کشورهای اروپایی همچون لوفت هانزا، کی ال ام، ایرفرانس و همچنین هواپیمایی کشورمان، ایران ایر، بسیار جوان به شمار می‌رود. این هواپیمایی در سال ۱۹۹۳ در دوحه قطر راه‌اندازی شد و اولین پرواز خود را با بوئینگ ۷۶۷ در سال ۱۹۹۴ انجام داد؛ بوئینگی که از هواپیمایی کویت ایرویز قرض گرفته بود. در سال‌های نخستین مسیرهای پروازی به ابوظبی، دبی، بانکوک، کویت، لندن، مسقط و برخی شهرهای دیگر تنها با دو ایرباس A310s صورت می‌گرفت اما طولی نکشید که قطر ایرویز با اضافه کردن ۳ هواپیمای بوئینگ مسیرهای پروازی و تعداد مسافران خود را بیشتر کرد داد.

تاریخچه قطر ایرویز

از سال ۲۰۰۰ به بعد رشد هواپیمایی قطر سرعت بیشتری گرفت و با سفارش تعداد بیشتری هواپیمای بوئینگ و ایرباس، توانست به سرعت پیشرفت کند و پروازهایی طولانی‌تر به مقاصد دورتر انجام دهد. در سال ۲۰۱۷ طولانی‌ترین پرواز خود را انجام داد؛ پرواز بین دوحه و اوکلند.

هواپیماهای قطر ایرویز

قطر ایرویز یکی از بزرگترین ناوگان هواپیمایی میان ایرلاین‌های جهان را دارد. این شرکت ۲۱۳ هواپیمای بوئینگ و ایرباس دارد و در تمامی پروازهای مسافربری و باربری خود از آنها استفاده می‌کند. میانگین سن ناوگان هواپیمایی قطر ۶.۵ است؛ هواپیماهای ایرباس این شرکت قدیمی ترند و میانگین سنی بالاتری (حداکثر ۱۱.۵) دارند و بوئینگ های قطر ایرویز جوان‌ترند و میانگین سنی کمی دارند. با وجود هواپیماهای قدرتمند و جدید، قطر ایرویز ۲۳۵ هواپیمای ایرباس و بوئینگ دیگر نیز سفارش داده است.

هواپیماهای قطر ایرویز

این شرکت ۱۱ هواپیمای اختصاصی بمباردیر و گلف استریم هم دارد که برای جابه‌جایی هیئت رئیسه و مدیران اجرایی از آنها استفاده می‌کند. البته این بخش از ناوگان قطر ایرویز نیز در حال توسعه است و ایرلاین قطری ۳۰ هواپیمای گلف استریم دیگر هم سفارش داده است.

کلاس‌های پروازی قطر ایرویز

قطر ایرویز سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی دارد که در سفر با این هواپیمایی خدمات متفاوتی ارائه می کنند.

فرست کلاس

کابین‌های فرست کلاس هواپیمایی قطر صندلی‌هایی تخت شو دارند که ۱۸۰ درجه باز می شود و مجهز به سیستم ماساژ نیز هستند. امکانات صوتی تصویری همراه با نمایشگر ۲۶ اینچی نیز فراهم است تا مسافران فرست کلاس راحت و آسوده سفر کنند. البته امکانات فرست کلاس، بسته به مسیرها و هواپیماهای مختلف کمی تغییر می‌کند.

ایرلاین قطر ایرویز

بیزنس کلاس

صندلی‌های بیزنس کلاس قطر ایرویز نیز به صورت ۱۸۰ درجه باز می‌شوند و مجهز به سیستم ماساژ هستند. این نوع کلاس پروازی نیز در مسیرهای مختلف ممکن است کمی تغییر کند.

اکونومی

کلاس اکونومی قطر ایرویز نیز صندلی‌هایی بسیار راحت دارد و با توجه به هواپیما و مسیر پرواز، این صندلی‌ها مجهز به مانیتور و شارژر نیز هستند.

خرید بلیط قطر ایرویز

خرید بلیط هواپیما قطر ایرویز نیز همچون بلیط دیگر ایرلاین‌ها، در فلای تودی فراهم شده است و شما تنها کافی است به صفحه قطر ایرویز مراجعه کنید و پرواز مورد نظر خود را جستجو کنید. خوب است بدانید که برای خرید بلیط قطر ایرویز در فلای تودی حتما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما ایران باشد و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید بلیط پروازهای قطر ایرویز از هر نقطه از جهان به هر نقطه دیگری در دنیا را به راحتی و با چند کلیک به صورت آنلاین خریداری کنید.

حوادث پروازی قطر ایرویز

در حالی که بیش از ربع قرن از حضور هواپیمایی قطر در صنعت هوانوردی می‌گذرد اما هواپیماهای این شرکت تا کنون هیچ سقوطی که منجر به مرگ یا آسیب به کسی شود، تجربه نکرده است. همین موضوع هم این ایرلاین را درمیان امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی قرار داده است؛ سختگیری بیش از حد ایرلاین در استخدام نیروها و کادر پروازی و همینطور جوان بودن هواپیماهای این شرکت قطعا در این موضوع موثر است.

کانال تلگرام فلای تودی

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید