جاذبه های گردشگری بانکوک معابد بزرگ و شهر سوخته – قسمت دوم

0
1931
مجسمه بودای زمردین بانکوک

بانکوک در قلب تایلند هر روز گردشگران بیشتری را به سمت خود میکشاند؛ شهری با جاذبه‌های گردشگری فراوان که هیچ گردشگری از گشت‌وگذار در آن خسته نمی‌شود. در نوشته قبلی برخی از جاذبه های گردشگری بانکوک را برشمردیم و در این نوشته نیز به معرفی دیگر دیدنی‌های بانکوک می‌پردازیم.

باغ گل رز

در بانکوک در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر یکی از قشنگ ترین و پر بیننده ترین دیدنی ها به نام “باغ گل رز بانکوک” دیده می‌شود. این باغ که در کنار دریاچه  زیبایی قرار گرفته چشم هر بیننده‌ای را با تمام جذابیتش مدهوش و شیفته خود می‌کند. بیشترین جاذبه باغ در اجرای نمایش های فرهنگی هنری تایلند است که شامل  رقص سنتی این کشور،  مراسم عروسی تایلندی،  بوکس تایلندی، شمشیر بازی و نمایش بازی و رقص فیل ها است. در باغ گل رز صنایع دستی و محلی  شهر بانکوک وجود دارد و روش‌ها و مراحل ساخت آنها را نیز برای گردشگران این باغ بی‌نظیر به  نمایش می‌گذارند.

باغ گل رز بانکوک

مجسمه بودای زمردین بانکوک

یکی از معروفترین و نامدارترین مجسمه های بانکوک که بیشتر گردشگران را به سوی خود می‌کشاند” مجسمه بودای زمردین” در معبد وات پراکائو است. این اثر در مجموعه قصر پالاس در محوطه کاخ پادشاهی واقع شده  و از مقدس ترین مجسمه های بودا در کشور تایلند است. بلندی این مجسمه ۴۵ سانت است. جنس این بودای نشسته از یشم سبز ساخته شده و با لباس زرین زیبا روی آن پوشیده شده است. این بودای زمردین تاریخچه ای طولانی دارد و آن  را طی سال های مختلف در کشورهای متفاوت جا به جا کرده اند؛ از جمله این کشورها می توان به هند اشاره کرد. این مجسمه ارزشمند پس از دوره ای گشت و گذار و در مراسمی با شکوه در سال ۱۷۸۴ به این کاخ در بانکوک کنونی منتقل شده است. این بودای معروف سه لباس از جنس زرین و براق دارد که لباس ها بر حسب تغییر فصول بدست پادشاه تایلند طی مراسمی خاص تعویض شوند و دو لباس دیگر در مجموعه کاخ به نمایش بازدید کنندگان گذاشته می شود.

مجسمه بودای زمردین بانکوک

معبد بودای خوابیده

معبد بودای خوابیده را باید یکی از عجایب بانکوک دانست معبدی که بودای خفته با طول ۴۶ متر و بلندایی ۱۵متر دارد. این مجسمه ترکیبی از تاریخ کهن این کشور و علم پزشکی سنتی بانکوک است. در معبد بودای خفته مراکزی برای دوره‌های مدیتیشن و آموزش ماساژهای سنتی وجود دارد. بیش از ۱۰۰۰ مجسمه بودا در این معبد در کنار مجسمه معروف قرار دارد که شهرت بیشتر آنها به خاطر وجود بودای مقدس خوابیده طلایی است. محل این معبد در نزدیک “کاخ پالاس” و همجوار آن می باشد.

مجسمه بودای خفته بانکوک معبد وات پو

شهر سوخته آیوتایا

شهر سوخته “آیوتایا” شهر معروف و خارق العاده‌ای در بانکوک است که قدمت آن به زمان‌های دور بازمی‌گردد و در سال ۱۹۹۱ جزو فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است. این شهر باستانی در ۸۹ کیلومتری در شمال شهر بانکوک واقع شده است. معماری بکار رفته در آن ترکیبی از هنر دوره سوخوتای و هنر معماری کامبوج است. شهر سوخته به مدت ۴۱۷ سال پایتخت بانکوک بوده است. آیوتایا در دوران خود از بزرگترین شهرهای دنیا و از مراکز تمدن آسیای جنوب شرقی بوده و بعد از “سوخوتای” دومین پایتخت سیام به شمار می‌رفته است. این شهر در قرن ۱۶ به اوج  فرهنگ، قدرت، و ثروت رسید؛ زمانی که آن را جزو زیباترین شهرهای جهان می دانستند و حیطه قلمرو شهر فراتر از کامبوج ، لائوس و برمه کنونی گسترش یافته بود و در آن زمان با فرانسه در دوره لویی چهاردهم ارتباط داشته است. آیو تایا ۴۰۰ معبد را بطور شگفت آوری در درون خود جای داده است.

احتمالا این مطلب را هم بپسندید:

https://www.flytoday.ir/blog/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%87%D8%AA%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%88%DA%A9/

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید