بریتیش ایرویز؛ آسوده خاطر سفر کنید

0
3158
بریتیش ایرویز
بریتیش ایرویز

معرفی بریتیش ایرویز

بزرگترین ایرلاین بریتانیا از نظر تعداد هواپیما و دومین ایرلاین بزرگ این کشور پس از ایرلاین ایزی جت، بریتیش ایرویز( British Airways) است؛ یکی از قدیمی‌ترین ایرلاین‌های جهان که البته در گذر زمان نام‌های مختلفی داشته و با شرکت‌های دیگر بریتانیایی ادغام شده است. پروازهای ایمن، هواپیماهای مجهز و کابین‌های فرست کلاس متمایز، این ایرلاین را از دیگر رقبا متمایز ساخته است.

تاریخچه بریتیش ایرویز

در سال ۱۹۲۴ میلادی ۴ ایرلاین مطرح برتانیایی ادغام شدند تا ایرلاین امپراتوری بریتانیا را راه‌اندازی کنند؛ ایرلاینی که بخش‌های مختلف این امپراتوری از انگلستان تا هند، برخی مناطق آفریقا و کانبرا در استرالیا را از طریق مسیرهای هوایی به هم وصل کند. در این بین برخی دیگر از شرکت‌های کوچکتر حمل و نقل هوایی بریتانیا شروع به کار کردند و در سال ۱۹۳۵ با ادغام این شرکت‌ها، بریتیش ایرویز شکل گرفت؛ شرکتی که ۴ سال بعد با نظر مقامات پادشاهی این کشور، با ایرلاین امپراتوری ادغام شد و بریتیش اورسیز ایرویز کورپوریشن را به عنوان ایرلاین ملی بریتانیا تشکل داد.

هواپیمای کنکورد بریتیش ایرویز
هواپیمای کنکورد بریتیش ایرویز بر فراز نیویورک

ایرلاینی که این روزها تحت عنوان بریتیش ایرویز فعالیت می کند در نهایت حاصل ادغام دو ایرلاین ملی British Overseas Airways Corporation و British European Airways و دو ایرلاین داخلی دیگر است؛ ۴ ایرلاین در سال ۱۹۷۴ با هم ادغام شدند و بریتیش ایرویز امروزی را تشکیل دادند. این هواپیمایی که مشتری طولانی مدت بوئینگ بود از سال ۱۹۹۸ به بعد با سفارش تعداد زیادی هواپیمای ایرباس شامل ۵۹ ایرباس ای ۳۲۰ و ۱۲ ایرباس ای ۳۸۰ تغییراتی را در ناوگان هواپیمایی خود انجام داد. این هواپیمایی در نهایت سال ۲۰۱۰ با ایبریا ادغام شد و شرکت اینترنشنال ایرلاین گروپ را تشکیل دادند. البته هر کدام از این شرکت ها تحت برند خود فعالیت می‌کنند.

هواپیماهای بریتیش ایرویز

ناوگان هوایی بریتیش ایرویز را بیشتر هواپیماهای پهن پیکر بوئینگ و ایرباس تشکیل می‌دهند. این ایرلاین از لحاظ سایز هواپیماها در اروپا پیشتاز و تعداد هواپیماهای آن از سایر ایرلاین‌های اروپایی بیشتر است. این شرکت در حال حاضر ۲۷۳ هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود دارد که تقریبا نیمی از آنها بوئینگ و نیمی دیگر ایرباس است. میانگین سنی هواپیماهای این شرکت ۱۳.۷ سال سال است؛ بیشتر هواپیماهای ایرباس این شرکت حدود ۱۲ سال و هواپیماهای بوئینگ بریتیش ایرویز بالای ۲۰ سال سن دارند. این شرکت برای نوسازی ناوگان هوایی خود ۷۰ هواپیمای جدید نیز سفارش داده که بیشتر آنها ایرباس هستند.

 

کلاس‌های پروازی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتانیایی با فرست کلاس و بیزنس کلاس مجهز و لوکسش در جهان شناخته شده است. استفاده از هواپیماهای مجهز و جدید در ناوگان پروازی باعث شده تا حتی کلاس‌های اکونومی این شرکت نیز سفری راحت برای مسافران رقم بزنند.

کلاس های پروازی هواپیمایی بریتیش ایرویز
کلاس‌های پروازی بریتیش ایرویز

فرست کلاس

کابین‌های فرست کلاس بریتیش ایرویز فضای بیشتری نسبت به دیگر کلاس‌های پروازی در اختیار مسافران قرار می‌دهد، صندلی های آن قابلیت بازشدن ۱۸۰ درجه ای دارند و تبدیل به تخت می‌شوند. نمایشگر ۱۵ اینچی برای تماشای فیلم، غذاهای لذت بخش و متفاوت و امکانات فرودگاهی در این پروازها در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

بیزنس کلاس

صندلی‌های بیزنس کلاس در بریتیش ایرویز تخت شو هستند و امکاناتی از جمله نمایشگر و غذاهای متفاوت و خوشمزه را اختیار مسافران قرار می‌دهند.

پریمیوم اکونومی

صندلی ها در این کلاس پروازی ممکن است به خوبی فرست کلاس و بیزنس کلاس نباشد اما از صندلی های اکونومی راحت تر است. امکاناتی همچون نمایشگر، پذیرایی و شارژر نیز در این کلاس پروازی فراهم است.

اکونومی

کلاسی اکونومی بریتیش ایرویز در پروازهای طولانی مدت با مسیرهای کوتاه اروپایی متفاوت است. در پروازهای طولانی اغلب صندلی ها مجهز به نمایشگر نیز هستند.

پروازهای بریتیش ایرویز به ایران

این هواپیمایی سال گذشته، پس از چهارسال وقفه، پروازهای خود در مسیر تهران-لندن را از سر گرفت و اکنون پروازهای هفتگی در روزهای یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از تهران به لندن و روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از لندن به تهران انجام می‌دهد.

هواپیماهای شرکت بریتیش ایرویز
هواپیماهای بریتیش ایرویز

خرید بلیط بریتیش ایرویز

خرید بلیط هواپیما بریتیش ایرویز نیز همچون بلیط دیگر ایرلاین‌ها، در فلای تودی فراهم شده است و شما تنها کافی است به صفحه ایرلاین این هواپیمایی مراجعه کنید و پرواز مورد نظر خود را جستجو و با ارزان ترین قیمت خریداری کنید. خوب است بدانید که برای خرید بلیط این هواپیمایی در فلای تودی حتما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما ایران باشد و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید بلیط پروازهای این شرکت هواپیمایی را از هر نقطه از جهان به هر نقطه دیگری در دنیا را به راحتی و با چند کلیک به صورت آنلاین خریداری کنید.

حوادث پروازی بریتیش ایرویز

هواپیمایی بریتانیایی از زمان شروع به کار خود در سال ۱۹۷۴ تا کنون تنها یک حادثه مرگبار داشته است؛ حادثه ای که در سال ۱۹۷۶ رخ داد و هواپیمای بریتیش ایرویز در میانه آسمان با هواپیمای ادریا ایرویز برخورد کرد و همه ۱۵۵ سرنشین و خدمه دو هواپیما کشته شدند. دلیل این حادثه اشتباه مرکز کنترل زاگرب بوده است.

بیشتر بخوانید:

لوفتهانزا، یک قرن حضور موفق در صنعت هوانوردی

قطر ایرویز، پرواز امن بر فراز آسمان

احتمالا این مطلب را هم بپسندید:

سال ۲۰۱۹ را با هواپیمایی بریتیش ایرویز سفر کنید

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید