با هواپیمایی ترکیش جهان خود را گسترش دهید

0
6871
هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی ترکیش

تاریخچه هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش، سال ۱۹۳۳ به دستور کمال مصطفی آتاتورک و به عنوان یکی از بخش‌های وزارت دفاع کشور ترکیه تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی که حامل پرچم ترکیه است کار خود را با دو هواپیمای پنج نفره، دو هواپیمای چهار نفره و یک توپولوف ۱۰ نفره آغاز کرد. با تغییر دولت ترکیه در سال ۱۹۸۳ تغییراتی وسیع در شرکت هواپیمایی ترکیش صورت گرفت.

هواپیمایی ترکیش در قرن بیست و یکم با گسترش فعالیت‌ها و ناوگان هوایی به یکی از بهترین خطوط هوایی در جهان تبدیل شده است و در سال ۲۰۰۸ به جمع خانواده بزرگ Star Alliance پیوست. ترکیش ایرلاین توانست در سال‌های مختلف از معتبرترین موسسات سنجش کیفیت، عناوین و جوایز ارزنده‌ای را کسب کند. از جمله:

 • برترین ایرلاین جنوب اروپا در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰
 • بهترین ایرلاین اروپایی در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲
 • بهترین خط هوایی اروپا و چهارمین خط هوایی برتر دنیا در سال ۲۰۱۵
 • هفتمین خط هوایی برتر سال ۲۰۱۶
 • دریافت چهار جایزه از طرف شرکت Skytrax در سال ۲۰۱۷

ناوگان هوایی هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاین با گسترش و توسعه ناوگان هوایی خود در سال‌های مختلف تعداد آن را از ۵ فروند به ۳۲۸ فروند از هواپیماهای ایرباس، بوئینگ، امبرائی افزایش داده است. میانگین سن هواپیماهای این شرکت حدود هفت سال است و یکی از جوان‌ترین ایرلاین‌ها در اروپا است. هواپیمایی ترکیش با خرید هواپیماهای جدید، تصمیم دارد تعداد ناوگان خود را به ۴۲۱ فروند هواپیما برساند.

ناوگان هواپیمایی ترکیش

پروازهای هواپیمایی ترکیش

شرکت هواپیمایی ترکیش روزانه به ۳۰۰ مقصد در قاره های اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکا پرواز مستقیم دارد و در ایران از شهرهای تهران، اهواز، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و کرمانشاه به استانبول پرواز دارد.

خرید بلیط ترکیش

خرید بلیط هواپیما ترکیش نیز همچون بلیط دیگر ایرلاین‌ها، در فلای تودی فراهم شده است و شما تنها کافی است به صفحه ایرلاین ترکیش مراجعه کنید و پرواز مورد نظر خود را جستجو کنید. خوب است بدانید که برای خرید بلیط ترکیش در فلای تودی حتما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما ایران باشد و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید بلیط پروازهای ترکیش از هر نقطه از جهان به هر نقطه دیگری در دنیا را به راحتی و با چند کلیک به صورت آنلاین خریداری کنید.

قطب‌های هواپیمایی ترکیش

قطب اصلی شرکت هواپیمایی ترکیش در فرودگاه بین‌المللی آتاتورک و مرکز دیگر آن فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن در شهر استانبول هستند.

کلاس های پروازی هواپیمایی ترکیش

کلاس اکونومی

در کلاس اکونومی فضا و پشتی صندلی مناسبی جهت استراحت و قرار گرفتن پا برای مسافران در نظر گرفته شده است. همچنین بر اساس نوع هواپیما امکاناتی مثل ال سی‌دی، رادیو، Mp3 player، غذاهای سرد و گرم و امکاناتی دیگر برای مسافران ‌پروازهای بین‌المللی فراهم شده است.

turkish airline economy

کلاس بیزینس

کلاس بیزینس هواپیمایی ترکیش خدماتی مثل صندلی‌هایی با امکان خواباندن آن، چراغ مطالعه، میز مرکزی با قابلیت جابه‌جایی، بالاترین سطح و کیفیت در پذیرایی و امکاناتی دیگر را برای مسافران خود در پروازهای بین‌المللی فراهم کرده است.

turkish airline business class

وزن بار مجاز هواپیمایی ترکیش

وزن بار مجاز هواپیمایی ترکیش به نوع کلاس پروازی، مبدا و مقصد سفر بستگی دارد. پس بهتر است مسافران قبل از خرید بلیط از شرایط دقیق بار مجاز پروازهای هواپیمایی ترکیش اطلاع پیدا کنند.

حوادث پروازی هواپیمایی ترکیش

در طول سالها فعالیت شرکت هواپیمایی ترکیش فقط ۱۵ حادثه اتفاق افتاده است که ۱۴ مورد آن منجر به مرگ سرنشینان شده است که به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • سانحه‌ی هوایی که برای پرواز شماره ۹۸۱ اتفاق افتاد که طی آن ۳۴۶ نفر سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند.
 • فوریه ۱۹۵۹ هواپیمای هیات دولت ترکیه در سفر به انگلستان، در فرودگاه Gatwick لندن سقوط کرده و ۹ نفر از سرنشینان و ۸ نفر از خدمه پروازی جان خود را از دست دادند.
 • سپتامبر ۱۹۶۱ هواپیمایی در آنکارا سقوط کرده و در این حادثه همه خدمه و مسافران به جز یک نفر جان خود را از دست دادند.
 • طی حادثه‌ای در مارس ۱۹۶۲ کل سرنشینان هواپیما که ۱۸ نفر بودند جان خود را بر اثر برخورد هواپیما به کوه‌‌های Taurus از دست دادند.
 • ژانویه ۲۰۰۳ هواپیما با ۸۰ سرنشین سقوط کرد که ۷۵ نفر جان خود را از دست دادند.
 • فوریه ۲۰۰۹ در مسیر آمستردام هلند، هواپیما دچار حادثه گردید و ۹ نفر از ۱۳۵ سرنشین که شامل سه خلبان نیز می‌شد، جان خود را از دست دادند.

لینک‌های مرتبط:

خرید بلیط ترکیش

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید