با ساختمان باگل هوس در مسکو بیشتر آشنا شوید

0
2760
باگل هوس-مسکو

در اوایل دهه ۱۹۷۰ معمار روسی اوگنی استمو و مهندس الکساندر مارکلوف طرح‌هایی را برای ساختن یک ساختمان غیرمعمولی در مسکو پایتخت کشور روسیه ارائه کردند که بعدها نام این ساختمان باگل هوس (Bagel House) انتخاب شد. این ساختمان‌ توسط معمارانش به شکل حلقه‌ایی با ارتفاع ۱۵۰ متر که داخل آن با فضاهای سبز و زمین‌های بازی تزئین شده است، طراحی شد. در این ساختمان‌ با بیش از نهصد آپارتمان و یک حیات بزرگ، تمام خدمات و امکانات از جمله مغازه‌، داروخانه، اتاق لباسشویی، استودیو و اداره پست وجود دارد. زمانی که اولین ساختمان سال ۱۹۷۲ در خیابان نِوژینسکایا در غرب مسکو تکمیل شد، مقامات این شهر چنان تحت تاثیر شکوه و زیبایی آن قرار گرفتند که برای ساخت خانه‌هایی مشابه در سراسر مسکو برنامه‌ریزی و اقدام کردند.

قیمت بلیط هواپیما مسکو

لیست هتل های مسکو

بازی‌های المپیک تابستانی سال ۱۹۸۰ باید توسط اتحاد جماهیر شوروی برگزار می‌شد، بنابراین مسئولین شهر مسکو تصمیم گرفتند تا پنج خانه حلقوی شکل مشابه “باگل هوس” را به عنوان نماد این رویداد و حلقه‌های المپیک بسازند. دولت شوروی با توجه به طرح و معماری ساختمان اول، سال ۱۹۷۹ در خیابان دووژنکو ساختن خانه دوم را آغاز کرد اما با اتمام آن ادامه این پروژه به دلیل فروپاشی اقتصاد اتحاد جماهیر شوروی و هزینه‌های سنگینی که ساخت این خانه‌ها به همراه داشت متوقف شد.

باگل هوس

از دیگر دلایل توقف این پروژه، مکان‌های پیشنهادی برای ساختن ساختمان‌ها بود به طوریکه فاصله زیاد آنها از هم مانع از نشان دادن ارتباطشان با حلقه‌های المپیک می‌شد، ولی حتی اگر مکان قرارگیری آنها نزدیک یکدیگر بود باز هم یک عابر پیاده هرگز نمی‌توانست ارتباط و معنای ترکیب حلقه‌ها را از سطح خیابان درک کند. امروزه خانه‌های دو ساختمان “باگل هوس” که هر کدام از آنها ۹ طبقه و ۲۰ ورودی دارند به عنوان منازل مسکونی مردمان شهر مسکو مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

راهنمای سفر به روسیه

هزینه سفر به روسیه برای جام جهانی ۲۰۱۸

راهنمای سفر به مسکو – جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید