ایرلاین کانتاس؛ کانگروی پرنده استرالیا

0
1853
ناوگان ایرلاین کانتاس
ایرلاین کانتاس

معرفی ایرلاین کانتاس

ایرلاین کانتاس( Qantas) یکی از قدیمی‌ترین ایرلاین‌‌های جهان است که هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. مقر اصلی هواپیمایی کانتاس در سیدنی استرالیاست و بیشتر پروازهای این شرکت از فرودگاه سیدنی که در حومه شهر قرار دارد، انجام می‌شود. لگوی کانتاس، نماد معروف استرالیاست؛ کانگرویی که باعث شده کانتاس را گاهی کانگروی پرنده نیز بنامند. این هواپیمایی همواره خدمات سطح بالایی به مشتریان ارائه می‌دهد و به عنوان یکی از لوکس‌ترین ایرلاین‌های دنیا برای مسافران شناخته می‌شود.

تاریخچه ایرلاین کانتاس

ایرلاین کانتاس سال ۱۹۲۰ در استرالیا شروع به کار کرد؛ زمانی که پروازها با هواپیماهای کوچک اولیه انجام می‌شد. این ایرلاین با هدف گسترش پروازها و متصل کردن استرالیا به سایر نقاط جهان، پروازهای بین‌المللی را از ۱۹۳۵ آغاز کرد؛ زمانی که دو کمپانی کانتاس و بریتیش امپریال یک شرکت جدید به نام کانتاس امپریال ایرویز لیمیتد تاسیس کردند. با شروع جنگ جهانی دوم و استفاده از هواپیماهای کانتاس برای خدمات جنگی، نیمی از هواپیماهای کانتاس آسیب دید و از رده خارج شد.

کانتاس یکی از اولین‌هایی بود که با شروع دوره جت‌های بوئینگ سراغ این هواپیماها رفت. این ایرلاین همچنین اولین هواپیمایی به شمار می‌رود که از روی اقیانوس با جت مسافران را جابه‌جا کرد و در طول یک قرن گذشته، همواره جزء یکی از ایمن‌ترین ایرلاین‌های جهان جای گرفته است. این هواپیمایی به تازگی طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان از پرت به لندن را با موفقیت انجام داده است.

طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان، از استرالیا به لندن

کلاس های پروازی کانتاس

ایرلاین کانتاس در پروازهای مختلف خود کلاس های پروازی متفاوتی برای مسافران ارائه می‌دهد. در پروازهای طولانی مدت به مقاصد پروازی بین‌المللی، چهار کلاس پروازی اکونومی، پریمیوم اکونومی، بیزنس و فرست کلاس ارائه می‌شود و در پروازهای داخلی، تنها دو کلاس پروازی اکونومی و بیزنس ارائه می‌شود. در برخی پروازهای این ایرلاین نیز تنها کلاس پروازی اکونومی در نظر گرفته شده است.

هواپیمایی کانتاس استرالیا

فرست کلاس

سفر با فرست کلاس کانتاس تجربه‌ای لوکس و متفاوت برای مسافران رقم می‌زند. ترنسفر فرودگاهی و خدمات فرودگاهی ویژه برای مسافران فرست کلاس در فرودگاه‌های سیدنی، ملبورن، لندن، سنگاپور، هنگ کنگ و لس‌آنجلس ارائه می‌شود. باجه چک-این جدا، گیت ورودی متفاوت و سالن استراحت ویژه از جمله خدمات ایرلاین کانتاس برای مسافران فرست کلاس است. کابین کاملا خصوصی با صندلی‌هایی که به‌طور کامل مسطح و تبدیل به تخت‌خواب می‌شوند، در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. طول صندلی‌ها در این کلاس پروازی در هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ برابر با ۲ متر و در هواپیماهای ایرباس A380 برابر با ۲ متر و ۱۲ سانتی متر است.

بیزنس کلاس

مسافران بیزنس کلاس نیز همچون مسافر فرست کلاس کانتاس، از ترنسفر فرودگاهی و خدمات ویژه فرودگاهی برخوردار می‌شوند. کانتر چک-این مسافران بیزنس کانتاس جداست و این مسافران تا ۹۰ دقیقه قبل از پرواز می‌توانند چک-این کنند. کابین Skybed با صندلی‌هایی که تبدیل به تخت خواب می‌شوند در این کلاس پروازی برای مسافران فراهم شده است.

پریمیوم اکونومی

کلاس پروازی پریمیوم اکونومی کانتاس، در پروازهای بین‌المللی ارائه می‌شود و برای این مسافران نیز کانتر چک-این جدا و گیت ورودی جدا در نظر گرفته شده است. کابین مسافران پریمیوم اکونومی فضایی خصوصی با ۳۲ تا ۴۰ صندلی است؛ صندلی‌هایی که با ارگونومی بدن سازگارترند و فضای بیشتری در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

اکونومی

کلاس پروازی اکونومی در پروازهای بین‌المللی و طولانی مدت، صندلی‌هایی راحت‌تر در اختیار مسافران قرار می‌دهد. نمایشگر، هدفون و سایر امکانات صوتی تصویری نیز برای مسافران فراهم شده است.

ایرلاین کانتاس استرالیا

مقاصد پروازی کانتاس

هواپیمایی کانتاس با ناوگان قدرتمند پروازی به کشورهایی در تمامی قاره‌ها از آمریکا و اروپا گرفته تا آسیا و آفریقا و خاورمیانه پرواز دارد. تقریبا به بیشتر نقاط دنیا به خصوص در آمریکا و اروپا، می‌توان با کانتاس پرواز کرد.

ناوگان هواپیمایی کانتاس

ایرلاین کانتاس بیشتر از هواپیماهای بزرگ بوئینگ و ایرباس در ناوگان خود بهره می‌برد. این ایرلاین در حال حاضر ۱۲۴ هواپیما دارد که شامل ایرباس A380، ایرباس A330، بوئینگ ۷۸۷، بوئینگ ۷۴۷، بوئینگ ۷۳۷، بوئینگ ۷۱۷ و بمباردیر دش ۸ است.

حوادث پروازی کانتاس

هواپیمایی کانتاس در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به عنوان ایمن‌ترین خط هوایی جهان انتخاب شد. حوادثی که این هواپیمایی در طول یک قرن فعالیت خود دریافت کرده بسیار اندک است. در این مدت در حوادث هواپیمایی کانتاس تنها ۶۳ نفر کشته شده‌اند و نیمی از این حوادث منجر به مرگ نیز در زمان جنگ جهانی دوم و زمانی که کانتاس با متفقین همکاری می‌کرد، رخ داده است.

بیشتر بخوانید:

قدیمی ترین ایرلاین های جهان

لوفتهانزا، یک قرن حضور موفق در صنعت هوانوردی

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید